Wyniki matury 2023!

Wyniki matury 2023!

Egzaminy maturalne w 2023 roku były przełomowe – po raz pierwszy uczniowie zmierzyli się z arkuszami przygotowanymi według reguł nowej formuły, w powszechnej opinii znacznie bardziej wymagającej od poprzedniej. W jaki sposób wpłynęło to na wyniki? Co można powiedzieć o wynikach tegorocznych abiturientów?

Czy matura 2023 w nowej formule była trudna?

W zgodnej opinii większości zdających Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała arkusz o względnie niskim poziomie trudności, z pewnością wymagający sporo mniej wiedzy i umiejętności w porównaniu z egzaminami próbnymi, które odbyły się w marcu, wrześniu i grudniu 2022 roku, a także arkuszami przygotowanymi przez wiodące wydawnictwa oświatowe, jak Nowa Era czy Operon.

Wyniki maturzystów 2023

Według informacji przekazanych przez Marcin Smolika, przewodniczącego Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE), 91,1 proc. maturzystów zdało egzamin w nowej formule, podczas gdy w starej formule zdało go 74,6 proc. Z wynikami pisemnej części egzaminu z języka polskiego w podstawowym poziomie poradziło sobie 97 proc. abiturientów (98 proc. sukcesów w nowej formule, 95 proc. w starej), z matematyki na poziomie podstawowym – 88 proc. (94 proc. w nowej formule, 80 proc. w starej), a z pisemnej części egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym – 97 proc.

W tegorocznej maturze absolwenci liceów uzyskali lepsze wyniki – odsetek zdawalności wyniósł tam 91,1 proc., a 6,4 proc. uczniów będzie miało możliwość poprawy. W przypadku techników, szkół artystycznych i szkół branżowych zdawalność wyniosła 74,6 proc., a 18,4 proc. będzie miało możliwość poprawy

Jak poszło uczniom Indeksu w Kieszeni?

Dla uczniów Indeksu w Kieszeni będzie to najprawdopodobniej najlepszy rok pod kątem uzyskanych wyników maturalnych! Wciąż zbieramy jeszcze informacje od naszych podopiecznych, natomiast wstępne dane pozwalają nam podsumować, że:

  • 90% naszych kursantów przekracza oczekiwany wynik, który założyli przed rozpoczęciem kursu;

  • 98% naszych kursantów zdało egzamin maturalny na poziomie powyżej 70%

     

Niebawem opublikujemy więcej szczegółów dotyczących wyników naszych podopiecznych. Zainteresowanych naszą ofertą odsyłamy do dedykowanej zakładki na naszej stronie poświęconej przygotowaniom do matury z Indeksem w Kieszeni.

Podsumowanie

Ostatecznie tegoroczna matura nie okazała się tak trudna, jak można się było spodziewać. Doświadczenia z przeszłości pokazują, że w związku z tegorocznymi korzystnymi wynikami, poziom trudności matury w kolejnych latach może wzrosnąć. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnych przygotowań do matury z Indeksem w Kieszeni. Więcej informacji opisaliśmy w dedykowanej zakładce na naszej stronie.

4.8/5 - (na podstawie 18 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl