Matura z matematyki – wywiad z Prowadzącym

Matura z matematyki – wywiad z Prowadzącym

Matura z matematyki wywiad z Prowadzącym Konradem Czarneckim

 

Wywiad z prowadzącym kurs maturalny z matematyki

 

Dzisiaj rozmawiamy z Konradem Czarneckim, jednym z prowadzących kurs maturalny przygotowujący do egzaminu z matematyki z Indeksem w Kieszeni.

 

Indeks w Kieszeni: Cześć! Dzięki, że zgodziłeś się na wywiad 😊 Może zaczniemy od tego, jak u Ciebie zaczęła się przygoda z matematyką? Dlaczego właśnie ta dziedzina?

Już w szkole podstawowej odkryłem, że matematyka mnie fascynuje, a jej nauka sprawia mi przyjemność. Przełożyło się to na sukcesy w licznych konkursach krajowych, a nawet międzynarodowych. Od zawsze uważałem, że clou matematyki jest ogromna ilość możliwych wniosków, które można otrzymać z jedynie paru obowiązujących zasad.

 

IwK: A Ciebie co najbardziej interesuje w matematyce?

Moimi ulubionymi działami są kombinatoryka i geometria, ale rachunek różniczkowy też ma swój urok.

 

IwK: Czy od początku miałeś konkretne plany odnośnie studiów? Wiedziałeś na jaką uczelnię chcesz się wybrać?

Od dawna przeczuwałem, że moje studia muszą być związane z matematyką, jednak konkretnych planów w związku z uczelnią nie miałem. Dopiero w ostatniej klasie licealnej zdecydowałem się studiować matematykę i informatykę na Uniwersytecie Warszawskim.

 

IwK: A jak wyglądała Twoja nauka do matury?

Nauka polegała głównie na przerabianiu dużej liczby zadań archiwalnych i kojarzeniu, jaki typ zadania wymaga użycia konkretnej metody.

 

IwK: Czy uważasz, że matura z matematyki jest trudna na tle pozostałych przedmiotów?

Tak, zadania z matematyki wymagają niemałej wprawy oraz obeznania z wieloma tematami występującymi na maturze. Poza tym prawidłowe odpowiedzi, w przeciwieństwie do niektórych przedmiotów, nie są arbitralne i nieczęsto można liczyć na łaskę sprawdzających.

 

IwK: Czy wiedza zdobyta podczas przygotowań do matury przydaje Ci się podczas studiów, przyszłej pracy zarobkowej?

Wiedza zdobywana podczas przygotowań do matury stanowi bazę, która jest rozbudowywana i pogłębiana na zajęciach na studiach, a matematyka i umiejętność logicznego myślenia przydaje się w codziennym życiu.

 

IwK: No dobrze, a co poza nauką? Jakie masz zainteresowania poza matematyką?

W wolnym czasie chętnie czytam książki i uprawiam sport. Przez wiele lat chodziłem na treningi wszelakich sportów – głównie piłki nożnej i tenisa.

 

IwK: Co Twoim zdaniem zyskują podopieczni inicjatywy Indeksu w Kieszeni przygotowując się na kursie pod opieką Mentorów? 

Mają oni szanse zdobywać potrzebną wiedzę maturalną w systematyczny sposób pod czujnym okiem osób, które z matematyką mają do czynienia od lat i mają świeże wspomnienia  własnych perypetii związanych z nauką do matury.

 

IwK: Dzięki za wywiad! 

 

4.8/5 - (na podstawie 23 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl