Kadra

Przygotowania do olimpiady najlepiej powierzyć w ręce specjalistów.

 

Uczyć możesz się samodzielnie, wraz ze znajomymi lub nauczycielem prowadzącym kółko, jednak nikt nie da Ci lepszych rad i skuteczniejszego przepisu na sukces niż osoba, która wypracowała własny, skuteczny sposób nauki! Właśnie dlatego kadra Indeksu w Kieszeni składa się wyłącznie z laureatów najwyższych miejsc ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz medalistów olimpiad międzynarodowych!

 

Marcin Jasiński

 

Osiągnięcia: Zwycięzca XLV Olimpiady Biologicznej, brązowy medalista XXVII Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej.

O mnie: Jestem studentem II roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze marzyłem o studiowaniu na tym kierunku. W pracy łączę moje dwie największe pasje: biologię i medycynę, dlatego też często na zajęciach pojawiają się medyczne aspekty, co szczególnie cenią sobie moi uczniowie.

Dlaczego Biologia z IWK? Ponieważ sami już kiedyś z sukcesami przeszliśmy swoją olimpijską ścieżkę doskonale wiemy jak mają wyglądać przygotowania. Chętnie poprowadzimy każdą pracowitą osobę w drodze po laury. Oprócz tego zawsze staramy się prowadzić zajęcia w sposób jak najbardziej ciekawy i przystępny dla ucznia więc nie ma miejsca na nudę!

 

Mateusz Wawrzeńczyk

 

Osiągnięcia: Brązowy medalista na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Hanoi, Laureat 4. miejsca XLV OB w 2016 roku, Laureat 11. miejsca XLIV OB w 2015 roku.

O mnie: Wybrałem medycynę na WUM, gdyż w tej właśnie dziedzinie moje biologiczne zainteresowania znajdują przełożenie na obiektywne dobro, jakim jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Poza tym interesuję się historią, sportem i językami obcymi.

Dlaczego Biologia z IWK? Dlatego że poza nauczaniem systematycznie weryfikujemy postępy naszych uczniów, co pozwala im na wyrobienie sobie odpowiedniego rytmu pracy, który jest konieczny do osiągnięcia sukcesu w opanowaniu tak szerokiego zakresu materiału. Bazując też na własnym doświadczeniu, wskazujemy „ulubione” zagadnienia twórców olimpiad, na które to należy zwrócić szczególną uwagę.

 

Tomek Grzywa

 

Osiągnięcia: Laureat I stopnia XLV Olimpiady Biologicznej, laureat II miejsca XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

O mnie: Jestem studentem II roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jednocześnie pracuję naukowo w zespole prof. Jakuba Gołąba z Zakładzie Immunologii WUM. Interesuje mnie onkologia molekularna i immunologia.

Dlaczego Biologia z IWK? Kadra biologiczna IWK to niedawni laureaci Olimpiady Biologicznej, którzy obecnie dzielą się swoją wiedzą i nieocenionym doświadczeniem z uczniami. Dzięki temu jesteśmy w stanie w sposób ciekawy, przystępny, a przede wszystkim efektywny przygotować uczniów, co przekłada się na ich sukces w olimpiadach.

CHEMIA

 

 

Filip Wantoch Rekowski

 

Osiągnięcia: laureat LXI i LXII Olimpiady Chemicznej, laureat wielu innych konkursów chemicznych.

O mnie: Jestem studentem III roku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku lekarskim. Olimpiada zagwarantowała mi wolny wstęp na szeroką gamę uczelni. W wolnym czasie obcuję z literaturą i serialami, ale realizuję się również sportowo poprzez bieganie i pływanie.

Dlaczego Chemia z IWK?
Kurs to nie same rozwiązywanie zadań i przyswajanie teorii, ale przede wszystkim tłumaczenie wszystkich zagadnień poprzez rozumowanie i logiczne myślenie. Zdecydowanie lepiej dzięki temu można poradzić sobie na poszczególnych etapach, mierząc się samodzielnie z przedstawionymi zagadnieniami! Wyróżnia nas rónież kompleksowe przygotowanie do części doświadczalnej.

CHEMIA

 

 

Maciej Łukasik

 

Osiągnięcia: Dwukrotny laureat Olimpiady Chemicznej, dwukrotny zwycięzca Konkursu PW, laureat wielu innych konkursów chemicznych.

O mnie: Jestem studentem I roku na Wydziale Chemicznym PW – studia o profilu praktycznym. Tytuł laureata zaoszczędził mi stresu związanego z maturami, ponieważ miałem wolny wstęp na praktycznie wszystkie uczelnie techniczne w Polsce. Wybrałem te studia żeby dalej rozwijać się w kierunku chemii, ale łącząc to jednocześnie z pracą inżynierską. Poza chemią biorę udział w wolontariatach i interesuje się kinematografią.

Dlaczego chemia z IWK? Bardzo ciężko jest z dostępnych materiałów i książek wybrać najważniejsze informacje i równie często pojawiają się błędy. Indeks w Kieszeni zapewnia wiarygodne źródło usystematyzowanej wiedzy i czyni przygotowanie do OlChem o wiele prostszym i mniej uciążliwym.

CHEMIA

 

 

Karol Rząd

 

Osiągnięcia: Dwukrotny srebrny medalista Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej, laureat LX i LXI oraz finalista wyróżniony LIX Olimpiady Chemicznej

O mnie: Jestem studentem III roku medycyny na WUMie oraz III roku Chemii na UW. Oba kierunki wybrałem nie przez przypadek, zarówno chemia jak i medycyna pozostają w ścisłym kręgu moich zainteresowań, a udział w OlChem znacznie ułatwił mi drogę do dostania się na obie uczelnie. Pozanaukowo dużą wagę przywiązuję do sportu, mnóstwo czasu poświęcam na uprawianie freestyle iceskating i free skating.

Dlaczego Chemia z IWK? Najlepszy sposób przygotowania do Olimpiady Chemicznej to zajęcia prowadzone przez zdobywców tytułu laureata – korzystając z własnego doświadczenia jesteśmy w stanie wydajnie i ciekawie przekazywać naszą wiedzę chętnym przeżycia olimpijskiej przygody.

FIZYKA

 

 

Łukasz Białas

 

Osiągnięcia: Zwycięzca LXVII i Finalista LXVI Olimpiady Fizycznej, Dwukrotny laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej, Zwycięzca XX Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

O mnie: Jestem studentem I roku międzobszarowych studiów Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku fizyka i informatyka, na które dostałem się bez problemu, dzięki osiągniętym sukcesom. Już od czasów gimnazjum pasjonuję się fizyką. W wolnych chwilach lubię pływać na basenie.

Dlaczego fizyka z IWK? Ponieważ przygotowanie się do Olimpiady Fizycznej na własną rękę jest niezwykle trudne.  W naszym kursie poruszamy zagadnienia, których próżno szukać w podręcznikach szkolnych, a które często przydają się na olimpiadzie. Ponadto starannie wybrane zadania pomagają dogłębnie zrozumieć omawiane zagadnienia.

FIZYKA

 

 

Stanisław Kurdziałek

 

Osiągnięcia: Laureat II miejsca na 65. Olimpiadzie Fizycznej i IV miejsca na 64. OF, finalista 63. OF, dwukrotny brązowy medalista Międzynarodowej OF.

O mnie: Jestem studentem III roku fizyki w trybie indywidualnym na Uniwersytecie Warszawskim. Nauki ścisłe są moją pasją od czasów gimnazjum, a przygotowania do olimpiady utwierdziły mnie w przekonaniu, że swoją przyszłość chcę związać z fizyką. Kilkudniowe okresy wolnego czasu lubię przeznaczać na intensywne górskie wypady.

Dlaczego fizyka z IWK? Wspólne zmaganie się z zadaniami w gronie zmotywowanych osób jest najlepszym znanym mi sposobem budowania głębokiego zrozumienia fizyki. W sposób kompletny przekazujemy wiedzę i umiejętności przydatne zarówno podczas części teoretycznej, jak i doświadczalnej (posiadamy niezbędny do tego sprzęt).

 

Karol Czarnecki

 

Osiągnięcia: Laureat drugiego miejsca na XLII Olimpiadzie Geograficznej, zwycięzca III Olimpiady Bałtyckiej oraz innych konkursów o tematyce geograficznej.

O mnie: Jestem studentem II roku Finansów i Rachunkowości na Szkole Głównej Handlowej. Swoje zainteresowania na studiach rozwijam w zakresie międzynarodowych rynków finansowych, gdzie wiedza geograficzna wbrew pozorom potrafi być nieoceniona. Oprócz tego interesuję się planowaniem przestrzennym, filmem i geopolityką.

Dlaczego geografia z IWK? Za to, że w przygotowaniach stawiamy na przekazanie nie tylko suchej wiedzy, ale i umiejętności. Większość osób kojarzy geografię z bardzo pamięciową nauką. Na swoich zajęciach pokazuję geografię jako fascynujący zbiór procesów, których zrozumienie znacząco zwiększa szanse na sukces olimpijski.

 

Mateusz Kozielewicz

 

Osiągnięcia: Laureat drugiego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej w edycji 2015/2016 oraz czwartego miejsca w edycji 2014/2015.

O mnie: Dzięki Olimpiadzie Historycznej udało mi się rozpocząć studia na wydziale Prawi i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z pominięciem procesu rekrutacji. Zdecydowałem na studiowanie tego kierunku ze względu na jego uniwersalność. Do swoich głównych zainteresowań zaliczam historię, kinematografię, piłkę nożną oraz gry strategiczne.

Dlaczego Historia z IWK? Dlatego, że w przygotowaniach koncentrujemy się nie tylko na zdobywaniu wiedzy merytorycznej na wysokim poziomie ale i przekazaniu doświadczenia związanego z olimpiadą, ćwiczeniu umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu oraz dyskusji w świetnej atmosferze. Nauka z nami to najlepszy plan na uzyskanie olimpijskich laurów!

 

Bartłomiej Karasek

 

Osiągnięcia: Laureat I miejsca XXIII Olimpiady Informatycznej, Brązowy medalista OI Krajów Środkowej Europy 2016, Finalista XXII OI oraz finalista Akademickich mistrzostw w programowaniu zespołowym 2017.

O mnie: Studiuję informatykę na II roku na UW na które dostałem się z pominięciem rekrutacji. W OI najbardziej podoba mi się potrzeba umiejętności kreatywnego, analitycznego myślenia, które również przydaje się w bardziej życiowych sytuacjach.

Dlaczego Informatyka z IWK? Przygotowywanie do OI wiąże się z marnowaniem wielu godzin na samodzielnym szukaniu wiadomości lub na próbach rozwiązania zbyt trudnych lub zbyt łatwych. Kurs oferuje materiały w przejrzystym formacie, zadania są odpowiednio dobrane poziomem, oraz na wyciągnięcie ręki dostępny jest prowadzący, który w razie problemów będzie w stanie szybko pomóc.

 

Bartłomiej Bollin

 

Osiągnięcia: Laureat LXVI, LXVII oraz LXVIII Olimpiady Matematycznej (II miejsce na LXVIII OM).

O mnie: Jestem studentem II roku Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Finanse i Rachunkowość. Dostałem się z maksymalną możliwą punktacją uzyskaną dzięki tytułowi laureata OM. W wolnych chwilach lubię poczytać (zwłaszcza kryminały) oraz pograć w szachy.

Dlaczego Matematyka z IWK? OM jest uważana za jedną z najtrudniejszych, potrzeba dużo przygotowań i doświadczenia, aby odnieść sukces. Mając do pomocy kogoś, kto już kiedyś (trzykrotnie) przez to przebrnął, szybciej i skuteczniej przygotujesz się do tego wyzwania. Większość potencjalnych olimpijczyków odpuszcza, ponieważ zadania Olimpiady są odmienne od tych szkolnych i wydają im się niemożliwe do zrobienia samemu. Przygotowując się z IWK będziesz mógł w swoim tempie się z nimi oswoić, a dzięki próbnym olimpiadom zaznajomisz się z realiami konkursu.

PRAWO

 

 

Dawid Książek

 

Osiągnięcia: Laureat 2 miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie oraz 7 i 11 miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie, laureat Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

O mnie: Studiuję Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczególnie interesuje mnie prawo rynku kapitałowego, podatkowe czy prawo spółek oraz system prawa amerykańskiego. Interesuję się ponadto piłką nożną, światem biznesu, giełdą i rozwojem osobistym oraz lubię oglądać dobre seriale i uprawiać sport, m.in. siłownia, piłka nożna, kolarstwo szosowe i turystyka górska.

Dlaczego Prawo z IwK? Dlatego, że najważniejsze dla nas jest indywidualne podejście do ucznia. Dzięki temu jesteś ze mną w stałym kontakcie, na bieżąco rozwiązujemy wszelkie problemy i wątpliwości, poruszając się po meandrach prawa, co w konsekwencji prowadzi do tego, że finalnie olimpiada staje się bajecznie prosta!

 

Nikodem Kramarz

 

Osiągnięcia: Zwycięzca XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, laureat 2 miejsca XI Olimpiady Przedsiębiorczości, zwycięzca Konkursu na pracę pisemną Narodowego Banku Polskiego.

O mnie: Jestem studentem III roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Dostałem się z maksymalną możliwą punktacją uzyskaną dzięki tytułowi laureata OWE. W wolnych chwilach amatorsko uprawiam bieganie długodystansowe i oglądam seriale.

Dlaczego Ekonomia z IWK? Dlatego, że stawiamy na usystematyzowane opanowanie materiału oraz praktykę – liczne testy, kartkówki oraz zadania mają na celu jak najlepsze przygotowanie ucznia na to, co może spotkać go na olimpiadzie. Nasi uczniowie często mówią nam po faktycznej olimpiadzie, że stres był mniejszy a zadania nie wydawały im się obce – to właśnie dzięki organizowanym przez nas próbnym olimpiadom! Nauka pod opieką zwycięzcy to najlepszy sposób na sukces.

 

Konrad Grabowicz

 

Osiągnięcia: Zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, podwójny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zwycięzca konkursu Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez UMK w Toruniu.

O mnie: Jestem studentem II roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Ekonomia, na którą dostałem się z pominięciem postępowania rekrutacyjnego właśnie dzięki olimpiadzie. Poza ekonomią interesuję się kinematografią, debatami oksfordzkimi oraz literaturą.

Dlaczego Przedsiębiorczość z IWK? Dlatego, że w przygotowaniach stawiamy nie tylko na opanowanie materiałów ale również przygotowanie do etapu drużynowego. Większość startujących w OP czuje się zagubiona mając rozwiązać praktyczne case study – nasi Podopieczni wiedzą dokładnie co robić – dzięki temu ich szanse na finał drastycznie wzrastają!

WOS

 

 

Tymoteusz Brzeziński

 

Osiągnięcia: laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
 
O mnie: Aktualnie jestem studentem II roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W szczególności interesuję się prawem konstytucyjnym. W wolnych chwilach lubię spędzać czas na gotowaniu.
 
Dlaczego WOS z IWK? W trakcie kursu budujemy solidną podstawę wiedzy z przedmiotu, ale również zwracamy uwagę na rzeczy niedostrzegalne na pierwszy rzut oka podczas samodzielnej nauki. WOS wymaga również obserwacji rzeczywistości społeczno-politycznej. Staramy się opowiadać o niej pokazując różne perspektywy oraz uczymy wyciągnąć wnioski. To właśnie te umiejętności pozwalają odnieść sukces w olimpiadach przedmiotowych.
 

 

Natalia Gołąbek

 

Osiągnięcia: Zwyciężczyni XXI edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

O mnie: Olimpiada otworzyła mi nie tylko drogę do studiów medycznych, ale także zapewniła ogromną ilość czasu na rozwój naukowy dla własnej przyjemności. Gotowanie, układanie jadłospisów czy też poznawanie miast od strony kulinarnej wypełnia mi czas pomiędzy konkretnym planem, który zawsze realizuję z precyzją i determinacją.

Dlaczego OWoŻiŻ z IWK? Olimpiada to oprócz stałej wiedzy, konkretne i bardzo często niedostrzegalne szczegóły. IWK zapewnia każdemu podopiecznemu przejrzyste wypunktowanie, na które z nich koniecznie zwrócić uwagę, zdecydowanie zwiększając szanse na sukces. Wypracowany przez IWK system przygotowania jest nie tylko sprawdzony, ale także zapewniający skuteczne sposoby na najcięższe etapy rywalizacji.

 

Tomasz Detlaf

 

Osiągnięcia: finalista XXVIII i laureat XXIX oraz XXX Olimpiady Filozoficznej, praca I etapu z XXX OF nagrodzona publikacją, laureat III Olimpiady Wiedzy o Mediach

O mnie: Licealny mat-inf, który teraz na Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych i Społecznych UW zajmuje się historią idei studiując filozofię, historię i socjologię. Swoje zamiłowanie do uczenia i przemawiania realizowałem jako instruktor harcerski oraz w debatach oksfordzkich – zarówno jako uczestnik, jak i jako sędzia i szkoleniowiec.

Dlaczego filozofia z IwK? Podczas naszych przygotowań do OF weźmiesz udział w podróży przez historię, w której Twoimi przewodnikami będą największe umysły swoich czasów. Aby lepiej zrozumieć filozofów będziemy stale sięgać do sztuki i różnych nauk. Fizyka, socjologia, czy literaturoznawstwo – to wszystko kiedyś było filozofią. Jednak nie będziemy się zajmować samą przeszłością, bo nauka filozofii to przede wszystkim umiejętność dokładnego analizowania i argumentowania oraz przekazywania swoich myśli w mowie i piśmie co przydaje się wszędzie – potwierdza to fakt, że laureaci OF mają gwarantowany wstęp zarówno na matematykę jak i na prawo.

Twoja Olimpiada

 

Przygotowania do Olimpiad - Zgłoś się do nas!

 

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?
Napisz do nas i dołącz do naszej Kadry!